Środa, 15 lipca 2020 Imieniny obchodzą: Henryk, Włodzimierz, Bonawentura
Szukaj:

Kategoria: Bezpieczne wakacje

"Bezpieczne Wakacje 2018": zajęcia plastyczne i wokalno-taneczne w MOK-u

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, mieszczący się przy Al. Wolności 23 zorganizował dla dzieci i młodzieży zajęcia plastyczne, wokalno-taneczne, a także warsztaty tańca nowoczesnego (hip-hopu) oraz break dance, z myślą o tych, którzy szukają wyzwań w tańcu.

 

 

Zajęcia plastyczne w MOK-u prowadzi Stanisław Szarek, nauczyciel plastyki, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, organizator konkursów i happeningów plastycznych.

Podczas tych zajęć dzieci tworzyły własną krainę wyobraźni, projektowały maszynę do śmiechu. Tematem przewodnim był kosmos i podwodny świat, do którego można było zaglądnąć i go poznać poprzez swoją wyobraźnię.

Dzięki warsztatom plastycznym młodzi sądeczanie mogli rozwijać swoje zdolności, kreatywność oraz wrażliwość estetyczną, co jest bardzo ważne i przydatne w życiu.

Zajęcia wokalno-taneczne, prowadzone przez Natalię Górowską-Kowalik są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat.  Ich uczestnicy śpiewali piosenkę, jednocześnie ilustrując ją ruchowo. Poza tym dzieciaki ćwiczyły motywy rytmiczne i tworzyły choreografię do wybranej muzyki.

Tańcząc, dzieci mogły spełnić się zarazem artystycznie i ruchowo. Taniec daje ujście różnym emocjom, czasem głęboko skrywanym. Specyficzną odmianą tej aktywności jest break dance, wykorzystujący wiele elementów siłowo-sprawnościowych. Te zajęcia taneczne cieszyły się dużą popularnością. Warsztaty tańca nowoczesnego (hip-hopu) prowadzi Magdalena Lippa.

 

  
    

 

Autor: Biuro Prasowe UM/KG, fot. Joanna Roman Dodano: 2018-07-12 11:53:37