Poniedziałek, 30 listopada 2020 Imieniny obchodzą: Andrzej, Konstantyn, Maura
Szukaj:

Budowa nowego mostu heleńskiego

Jak powstawał nowy most na Dunajcu?

Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28 – prezentacja inwestycji.

dodano: 2019-05-13

czytaj całość

Rondo im. Lesiaka i nowo wybudowany most - oficjalne uroczystości

11 maja odbyły się uroczystości związane z poświęceniem Ronda imienia ks. infułata Władysława Lesiaka, którego dokonał ks. biskup dr Andrzej Jeż, a następnie przez parlamentarzystów i biskupa została przecięta wstęga, otwierająca nowo wybudowany most na rzece Dunajec. Były także wydarzenia towarzyszące tym uroczystościom, m.in. prezentacja czołgu T-34, koncert w wykonaniu dzieci, pokazy strażackie oraz… darmowe lody.

dodano: 2019-05-11

czytaj całość

Prezydent Miasta Nowego Sącza zaprasza na otwarcie nowo wybudowanego mostu

Informujemy, że 11 maja o godz. 13:00 rozpoczną się uroczystości związane z otwarciem mostu na rzece Dunajec. Kulminacyjnym punktem tego wydarzenia będzie o godz. 15:00 poświęcenie Ronda ks. infułata Władysława Lesiaka, a następnie przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie nowo wybudowanego mostu, którego dokonają zaproszeni goście. Prezydent Ludomir Handzel zaprasza wszystkich mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny!

dodano: 2019-05-10

czytaj całość

Koniec udręki. Już można przejechać nowym mostem na Dunajcu!

Były fajerwerki, ryk aut i motocykli, trąbiły klaksony, polał się też bezalkoholowy szampan, ale przede wszystkim wielką radość sprawił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, podejmując decyzję o otwarciu mostu na rzece Dunajec. Stało się to o północy z 8 na 9 maja. Od tej chwili most jest już przejezdny, choć jeszcze trwają ostatnie, drobne prace techniczne.

dodano: 2019-05-09

czytaj całość

O północy otwarcie mostu heleńskiego

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, nie czekając na oficjalne uroczystości, postanowił otworzyć dla ruchu drogowego most heleński. Nastąpi to dokładnie o północy ze środy na czwartek (z 8 na 9 maja).

dodano: 2019-05-08

czytaj całość

Koniec budowy mostu

Oficjalne otwarcie nowego mostu na rzece Dunajec nastąpi 11 maja. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13:00 konferencją, która odbędzie się na placu pod zamkiem. Następnie planowane jest uroczyste otwarcie Ronda ks. infułata Władysława Lesiaka oraz przecięcie wstęgi na moście. Będą też atrakcje towarzyszące temu wydarzeniu.

dodano: 2019-05-07

czytaj całość

Zbliża się termin zakończenia budowy

11 maja odbędą się uroczystości związane z otwarciem nowego mostu heleńskiego, a już dzień później będą mogły po nim przejeżdżać samochody. Na te uroczystości przewidziano wiele atrakcji dla mieszkańców Nowego Sącza.

dodano: 2019-04-26

czytaj całość

Robotnicy kładą asfalt

Prace na moście heleńskim obserwowali dziś (19 kwietnia) Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz jego zastępca Artur Bochenek. Pogoda dopisuje, więc robotnicy mogą bez przeszkód kłaść ostatnią warstwę asfaltu.

dodano: 2019-04-19

czytaj całość

Na moście heleńskim trwa układanie asfaltu

Dziś (wtorek, 16 kwietnia) w godzinach porannych rozpoczęły się prace związane z asfaltowaniem powierzchni nowego mostu heleńskiego. Roboty mają zakończyć się późnym wieczorem.

dodano: 2019-04-16

czytaj całość

Budowa mostu trwa bez przerwy i zakończy się zgodnie z planem

Siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę pracują robotnicy przy budowie nowego mostu heleńskiego na rzece Dunajec. Jak zapewnia kierownik budowy, termin zakończenia prac, wyznaczony na 15 maja, nie przedłuży się.

dodano: 2019-03-15

czytaj całość