Sobota, 24 października 2020 Imieniny obchodzą: Rafał, Marcin, Antoni
Szukaj:

Budowa nowego mostu heleńskiego

Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem

26 lutego zakończą się prace związane z betonowaniem mostu heleńskiego. Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz jego zastępca Artur Bochenek i dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki obserwowali z bliska postęp prac.

dodano: 2019-02-26

czytaj całość

Budowa mostu nabrała tempa

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, jego zastępca Artur Bochenek oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki oglądali 19 lutego postęp prac przy budowie mostu heleńskiego. Aktualnie trwa tam betonowanie płyty pomostu od strony dzielnicy Helena.

dodano: 2019-02-19

czytaj całość

Budowa mostu heleńskiego

Mimo niskich temperatur, budowa mostu helleńskiego postępuje zgodnie z założonym planem. W stu procentach wykonano już deskowanie i na ukończeniu jest zbrojenie przęsła od strony Osiedla Helena.

dodano: 2019-01-30

czytaj całość

Budowa mostu heleńskiego postępuje

Prace przy budowie mostu trwają i jak zapowiada dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki, termin zakończenia budowy w maju 2019 roku jest pewny. Ponadto została udzielona zgoda jednostki dotującej na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji, a to znaczy, że dofinansowanie będzie udzielone.

dodano: 2019-01-04

czytaj całość

Inwestycja trwa - most heleński rośnie!

Prace przy budowie mostu imienia Józefa Piłsudskiego, popularnie nazywanym mostem heleńskim, postępują. Obecnie finalizowany jest proces montażu stalowych łuków.

dodano: 2018-11-16

czytaj całość

Rondo pod zamkiem jest już przejezdne

1 września Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak otworzył dla ruchu nowe rondo pod zamkiem. Można więc już przejeżdżać przez skrzyżowanie ulic: Tarnowska, Bulwar Narwiku do Rynku. Budowa nowego ronda trwała dwa miesiące.

dodano: 2018-09-01

czytaj całość

Pierwsze elementy mostu heleńskiego już w Nowym Sączu

Dziś (28 czerwca) po godz. 4. rano na plac budowy zostały przywiezione pierwsze elementy konstrukcji mostu nad rzeką Dunajec. Każdy z elementów ma długość ok. 33 m i waży ponad 30 ton. Elementy konstrukcji mostu po rozładunku zostaną wbudowane w miejsca docelowe.

dodano: 2018-06-28

czytaj całość

Ostatnie prace przy rozbiórce mostu heleńskiego

Dobiegają końca prace związane z wyburzeniem płyty mostowej. Ostatnim etapem prac będzie kruszenie elementów betonowych i przygotowywanie platform technologicznych pod wykonywanie podpór tymczasowych.

dodano: 2018-06-05

czytaj całość

Zapowiedź zamknięcia mostu heleńskiego dla ruchu kołowego i pieszego

7 maja o godzinie 9:00 nastąpi zamknięcie mostu heleńskiego. Zostanie on wyburzony, a na jego miejscu powstanie nowy most oraz nowe ronda po jednej i drugiej stronie Dunajca. Zapowiada się sporo utrudnień, ale władze miasta, chcąc je zminimalizować, zapewnią transport wszystkim, którzy będą chcieli bezpiecznie przedostać się z jednego brzegu rzeki na drugi.

dodano: 2018-04-11

czytaj całość

O szynobusie i rozwiązaniach komunikacyjnych na czas budowy mostu heleńskiego

Podczas konferencji prasowej w sądeckim Ratuszu prezydent Ryszard Nowak wyjaśniał kwestie rozwiązań komunikacyjnych, które mogą wpłynąć na zmniejszenie utrudnień w ruchu podczas budowy nowego mostu heleńskiego na rzece Dunajec. Podkreślił, że jedną z propozycji jest uruchomienie szynobusu na trasie Marcinkowice - Nowy Sącz, jednak ostateczna decyzja będzie zależeć także od ewentualnego zaangażowania finansowego ze strony gmin ościennych, a przede wszystkim gminy Chełmiec.

dodano: 2017-03-27

czytaj całość