Sobota, 19 października 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Ziemowit, Izaak
Szukaj:

Kategoria: Gala DSF Kickboxing Challenge 10

Rafał Dudek: Reprezentowanie Nowego Sącza to dla mnie wielkie wyróżnienie!

Prezydent Ryszard Nowak spotkał się z Rafałem Dudkiem - mistrzem świata Federacji WAKO PRO. Miasto Nowy Sącz oraz prezydent Ryszard Nowak dołączyli do grona osób i instytucji, które wspierają sportowe starania i osiągnięcia Rafała Dudka, zawodnika jedynej w pełni zawodowej grupy kickboxingu w Polsce - DSF KICKBOXING CHALLENGE.


 

- Dotychczasowe sukcesy Rafała Dudka pokazują jego zaangażowanie, pasję oraz wolę walki. Cieszę się, że dołączamy do grona, które wspiera jego rozwój. Życzę Rafałowi kolejnych sukcesów - powiedział prezydent Ryszard Nowak.
 

Dla Rafała Dudka lokalny patriotyzm zawsze był ważny. - Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że jestem patriotą nie tylko jeśli chodzi o kraj, ale także o miasto, w którym się urodziłem i wychowałem. Jest to dla mnie dodatkowy bodziec do jeszcze cięższej pracy i dawania z siebie 100% zarówno na treningach jak i na walkach. Reprezentowanie Nowego Sącza to dla mnie wielkie wyróżnienie! Cieszę się, że w każdym miejscu na świecie, gdzie stoczę swoje przyszłe pojedynki, ludzie usłyszą nazwę naszego miasta! - powiedział mistrz świata.
 

Rafał Dudek dotychczas walczył w takich krajach jak Tajlandia, Japonia, Maroko, Trynidad i Tobago oraz w większości państw starego kontynentu i jak zapewnia nie zamierza zwalniać tempa. - Postaram się być jak najlepszym ambasadorem Nowego Sącza i dołożę wszelkich starań, aby mieszkańcy oglądając moje walki byli ze mnie dumni - zapewnia Rafał Dudek.
 

Rafał Dudek jest mistrzem świata Federacji WAKO PRO 69,7 kg, brązowym medalistą mistrzostw Europy ANKARA 2012, zawodowym mistrzem Polski k1- do 75 kg. Walczył dla największych federacji kickboxingu na świecie takich jak IT'S SHOWTIME, ENFUSION, SUPERKOMBAT, KING OF KINGS, SHOOTBOXING JAPAN. W 2016 roku Rafał Dudek zajął 3 miejsce na 18 zawodników z całego świata na turnieju w Tajlandii.
 

Autor: Renata Stawiarska Dodano: 2016-12-14 13:06:18