Poniedziałek, 28 września 2020 Imieniny obchodzą: Marek, Wacław, Luba
Szukaj:

2. Festiwal filmowy NOWE KINO - NOWY SĄCZ

"Baraż" ze Złotym Sędziwojem. Finał festiwalu NOWE KINO-NOWY SĄCZ

"Baraż" wygrał bez barażu. Film w reżyserii Tomasza Gąssowskiego otrzymał główną nagrodę – Złotego Sędziwoja – na II Festiwalu Filmowym NOWE KINO-NOWYSĄCZ. Nagrody wręczali między innymi zastępcy prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż i Wojciech Piech oraz przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor.

dodano: 2017-11-19

czytaj całość

Festiwal filmowy już trwa

II Festiwal Filmowy Nowe Kino-Nowy Sącz rozpoczął się wczoraj (17 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Komisja konkursowa pod przewodnictwem reżyserki Kingi Dębskiej ocenia 32 filmy dopuszczone w tym roku do finałowej rozgrywki. Festiwal otworzyli przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor i dyrektor artystyczny Robert Gliński.

dodano: 2017-11-18

czytaj całość

Dziś startuje NOWE KINO-NOWY SĄCZ

II Festiwal Filmowy Nowe Kino - Nowy Sącz rozpoczyna się dziś (17 listopada) w Nowym Sączu. Przez dwa dni jury pod przewodnictwem reżyserki Kingi Dębskiej oceniać będzie 32 filmy dopuszczone w tym roku do finałowej rozgrywki. Festiwal objęli patronatem honorowym minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński i prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

dodano: 2017-11-17

czytaj całość

Oficjalny plakat programowy 2.Festiwalu Filmowego NOWE KINO-NOWY SĄCZ

Organizatorzy 2. Festiwalu Filmowego NOWE KINO - NOWY SĄCZ zaprezentowali oficjalny plakat promujący dwudniowy festiwal. Tym samym poznaliśmy program wszystkich wydarzeń towarzyszących filmowym prezentacjom.

dodano: 2017-11-10

czytaj całość

17-18 listopada: Festiwal Filmowy NOWE KINO - NOWY SĄCZ

Już za niespełna dwa tygodnie (17-18 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się druga edycja Festiwalu Filmowego NOWE KINO - NOWY SĄCZ. Inicjatywa skierowana jest do studentów szkół filmowych, ale jest otwarta również na niezależne krótkometrażowe produkcje filmowe. Celem wydarzenia jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie nowatorskich

dodano: 2017-11-05

czytaj całość

Już za godzinę Gala finałowa i wręczenie nagród

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu o godzinie 19:30 rozpocznie się gala finałowa wieńcząca 1. edycję Festiwalu Filmowego NOWE KINO - NOWY SĄCZ, podczas której odbędzie się ceremonia ogłoszenia laureatów i wręczenia nagród: Złotego, Srebrnego i Brązowego Sędziwoja. Wydarzenie rozpocznie się koncertem muzyki filmowej w wykonaniu

dodano: 2016-11-26

czytaj całość

Koniec konkursowych prezentacji – czekamy na werdykt jury

Zakończył się czwarty blok projekcji filmowych w ramach 1. Festiwalu Filmowego NOWE KINO - NOWY SĄCZ. Od wczoraj w kolejnych blokach prezentacyjnych konkursowe produkcje oceniało jury w składzie: Kinga Dębska, Joanna Żółkowska i Paweł Sztopmke. Podczas wieczornej gali odbędzie się ceremonia ogłoszenia laureatów i wręczenia nagród, a chwilę później nastąpi

dodano: 2016-11-26

czytaj całość

Za nami trzeci blok prezentacji filmowych

Zakończył się trzeci blok projekcji filmów konkursowych festiwalu NOWE KINO – NOWY SĄCZ. Już za chwilę w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury spotkanie z twórcami krótkometrażowych produkcji. A przed festiwalową publicznością jeszcze ostatni, czwarty blok prezentacji filmowych, który rozpocznie się o godzinie 16:00.

dodano: 2016-11-26

czytaj całość

Jury obejrzało pierwsze filmy drugiego dnia Festiwalu

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury od godziny 11:00 rozpoczął się drugi festiwalowy blok projekcji filmów konkursowych podczas Festiwalu Filmowego NOWE KINO – NOWY SĄCZ. Projekcje zakończy spotkanie z twórcami krótkometrażowych produkcji.

dodano: 2016-11-26

czytaj całość

Drugi dzień festiwalu NOWE KINO – NOWY SĄCZ

Dzisiaj od godziny 11:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu rozpoczynają się pierwsze projekcje filmów konkursowych podczas drugiego dnia 1. Festiwalu Filmowego NOWE KINO – NOWY SĄCZ.

dodano: 2016-11-26

czytaj całość