Wtorek, 02 czerwca 2020 Imieniny obchodzą: Piotr, Marianna, Erazm
Szukaj:

Kategoria: Forum Ekonomiczne Młodych Liderów 2015

Sesja inauguracyjna: Rozpoczęło się X Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Prezydent Ryszard Nowak uczestniczył w sesji inaugurującej X jubileuszowe Forum Ekonomiczne Młodych Liderów.

 


- P
o raz dziesiąty spotykam się na Forum Młodych Liderów w Nowym Sączu imam przyjemność od 9 lat gościć was jako prezydent Nowego Sącza. To wielki zaszczyt dla mnie –
 powiedział prezydent Ryszard Nowak zwracając się do młodych ludzi z 42 krajów, uczestników tegorocznego Forum. - Przez ostatnich wiele lat obserwowałem to Forum i chciałbym podkreślić, że z roku na rok wy, młodzi ludzie spotykacie się z coraz to nowymi trudniejszymi problemami. W roku ubiegłym takim motywem przewodnim była sytuacja na Ukrainie, tuż po zajęciu Krymu. Dzisiaj takim tematem przewodnim, który przetacza się przez Europę, jest temat migracji, uchodźców. Problem dotyczy ogromnej fali ludzi, którzy szukają w Europie swojego miejsca i wy musicie zastanowić się jaką politykę, jako całość Europy, powinniśmy reprezentować. Spotykamy się z różnymi zdaniami, poglądami od skrajnie liberalnych do bardzo konserwatywnych. Czeka nas wiele problemów i musimy znaleźć złoty środek. Nie warto iść taką łatwą drogą,przyjmować to co jest modne polityczne, ale warto się zastanowić i pamiętać , że decyzje polityczne podjęte teraz, będą ciążyły na przyszłości naszego kraju, naszych krajów - powiedział prezydent.

Prezydent Ryszard Nowak wyraził nadzieję, że Forum Młodych Liderów, to forum pokolenia, które przejmie władzę w krajach europejskich i będzie kreować rzeczywistość. Życzył owocnego pobytu i wielu pomysłów, które będą mogły być wykorzystane przez tych, którzy teraz podejmują decyzje.

Tomasz Bratek, szef Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Michał Wójcik, prezes Europejskiego Domu Spotkań - Fundacja Nowy Staw podziękowali prezydentowi Ryszardowi Nowakowi za zaangażowanie w organizację Forum w Nowym Sączu.
Po sesji inaugurującej Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, w której wzięli również udział Leszek Zegzda – członek zarządu Województwa Małopolskiego, Tomasz Bratek, szef Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Michał Wójcik, prezes Europejskiego Domu Spotkań - Fundacja Nowy Staw, rozpoczęła się sesja robocza. 
Jej hasło to "Młodzi liderzy na rozdrożu - obecne tendencje lub kroczenie nową ścieżką".
W godzinach 16:30-18:00 odbędą się dwie dyskusje tematyczne: "Co przyszli przywódcy mogą zrobić dla ratowania europejskiego projektu?" oraz "Bezrobocie wśród młodzieży - jak poradzić sobie z tym problemem?". Natomiast na godzinę 18:00 został zaplanowany panel pod nazwą "Wizja Europy XXI wieku - przesłanie do młodych liderów".


Wieczorem uczestnicy X Forum Ekonomicznego Młodych Liderów spotkają się z władzami miasta w sądeckim ratuszu.
 

Autor: - Dodano: 2015-09-08 11:51:33