Niedziela, 01 listopada 2020 Imieniny obchodzą: Seweryn, Wiktoryna
Szukaj:

Informacje dla NGO

Otwarty konkurs ofert z obszaru "Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej".

Prezydent Miasta Nowego Sącza ogłasza otwarty konkurs ofert z obszaru "Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej" na powierzenie realizacji zadania publicznego pn:Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób uprawnionych w roku 2018,zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r, o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

dodano: 2017-10-13

czytaj całość

Konsultacje rocznego programu współpracy międzysektorowej na rok 2018

Prezydent Miasta Nowego Sącza przedstawia do konsultacji społecznych projekt uchwały Rady Miasta Nowego Sącza w sprawie programu współpracy miasta Nowego Sącza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018.

dodano: 2017-10-06

czytaj całość

Konkurs Komisji Europejskiej

Komisja Europejska ogłosiła konkurs pn."BE Inclusive EU Sport Awards, które celem jest walka z wykluczeniem społecznym w szerokim znaczeniu. W konkursie może wziąć udział instytucja publiczna, prywatna lub pozarządowa.

dodano: 2017-09-13

czytaj całość

Konkurs na Europejską Nagrodę Zapobiegania Przestępczości

EUCPN organizuje co roku oraz konkurs na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA) oraz Konferencję dobrych praktyk. Wydarzenie te odbywają się, co do zasady, w grudniu każdego roku. Za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiada kraj sprawujący prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, który wybiera temat Konkursu i konferencji.

dodano: 2017-09-13

czytaj całość

Społecznik Roku 2017

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, aktywnie organizuje pomoc sąsiedzką, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Zgłoś ją do dziewiątej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2017 roku.

dodano: 2017-09-11

czytaj całość

„Ogarnij cukier” – w połowie września startuje kampania edukacyjna dla osób z cukrzycą

Jesteś diabetykiem? Znasz kogoś z cukrzycą? Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczyna cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorujących na cukrzycę. Warto pamiętać, że codzienne życie z tą chorobą nie musi być katastrofą. Pierwsze webinarium już 14 września.

dodano: 2017-09-06

czytaj całość

Doskonały wynik polskiej statystyki w rankingu Open Data Inventory

Open Data Inventory (w skrócie ODIN) to nazwa zespołu badającego już po raz drugi stopień otwartości i zasięg danych w poszczególnych krajach świata. W 2016 r. powstał raport opisujący osiągnięcia poszczególnych krajów świata w udostępnianiu jak największej ilości danych. Żyjemy w dobie rewolucji informacyjnej i dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z Raportem 2016, według którego Polska zajmuje czołową pozycję w rankingu 173 krajów.

dodano: 2017-08-31

czytaj całość

Otwarty konkurs ofert z obszaru "Pomoc społeczna"

Prezydent Miasta Nowego Sącza ogłasza otwarty konkurs ofert z obszaru „Pomoc społeczna”, na zlecenie realizacji zadania publicznego: Aktywna integracja o charakterze zawodowym...

dodano: 2017-07-07

czytaj całość

Projekt ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

23 czerwca 2017 r. zaproponowana została nowa wersja projektu ustawy o Narodowym Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego, „Instytucie Wolności”.

dodano: 2017-06-27

czytaj całość

Konkurs Grantowy Kulczyk Foundation

Zostały ostatnie dni na składanie wniosków w konkursie grantowym Kulczyk Foundation: pula 100 000 zł – !Wnioski w tej pierwszej w 2017 edycji można składać tylko do końca czerwca!

dodano: 2017-06-26

czytaj całość