Poniedziałek, 30 listopada 2020 Imieniny obchodzą: Andrzej, Konstantyn, Maura
Szukaj:

Jubileusz lokacji Miasta

Dzieło życia Jerzego Leśniaka. Nowa Encyklopedia Sądecka

"Kilkanaście lat pracy, ponad 1000 stron, parę tysięcy zdjęć - oto Nowa Encyklopedia Sądecka, nawiązująca do publikacji z 2000 r., znacznie się jednak od niej różniąca, zarówno pod względem objętości, zawartości warsztatu, zastosowanej siatki haseł" - tymi słowami autor, Jerzy Leśniak, wprowadza czytelników do tego wyjątkowego wydawnictwa, które będąc

dodano: 2017-11-10

czytaj całość

725 lat Nowego Sącza: gratulacje od prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda składa życzenia i gratulacje władzom i mieszkańcom Nowego Sącza z okazji 725-lecia lokacji miasta. Informację o jubileuszu naszego miasta i treść listu opublikowała kancelaria prezydenta (8 listopada). Przeczytaj!

dodano: 2017-11-09

czytaj całość

Przekazanie sztandaru w bazylice św. Małgorzaty [WIDEO]

Na takie wydarzenie czeka się niekiedy... 725 lat. Właśnie podczas obchodów 725-lecia lokacji Nowego Sącza św. Małgorzata Antiocheńska została uznana papieskim dekretem oficjalną patronką miasta nad Dunajcem. To nie wszystko: miasto otrzymało w darze od Cechu Rzemiosł Różnych sztandar z wymowną dewizą: Sądeczanie wierni, prawi, niewzruszeni. Obejrzyj wideo!

dodano: 2017-11-09

czytaj całość

Koncert "Miastu na Urodziny" [FOTOGALERIA]

Pierwszy dzień uroczystości z okazji 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza zakończył koncert pn. "Miastu na Urodziny" do muzyki Aleksandra Porzucka. Zaprezentowane utwory pochodzą z wydanego z okazji jubileuszu miasta albumu o tej samej nazwie. Na jego 3 płytach znajdziemy 45 najpiękniejszych kompozycji nowosądeckiego muzyka. Gościem specjalnym koncertu był

dodano: 2017-11-08

czytaj całość

Nowy Sącz ma 725 lat: uroczysta sesja Rady Miasta

W nowosądeckim ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Nowego Sącza, podczas której zaprezentowano sztandar miasta (8 listopada). Sztandar został ufundowany przez sądecki Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości i poświęcony na uroczystej mszy świętej z okazji 725-lecia miasta.

dodano: 2017-11-08

czytaj całość

Nowy Sącz ma 725 lat: papieski dekret i sztandar dla miasta

Święta Małgorzata jest oficjalnie patronką Nowego Sącza. Dziś (8 listopada) w sądeckiej bazylice kolegiackiej odbyło się uroczyste nabożeństwo, podczas którego odczytano papieski dekret ustanawiający świętą patronką naszego miasta. Podczas mszy św. nastąpiło także przekazanie miastu sztandaru, ufundowanego przez Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości.

dodano: 2017-11-08

czytaj całość

Jubileusz miasta: Powitanie delegacji zagranicznych

Gośćmi obchodów jubileuszu 725. rocznicy lokacji miasta Nowego Sącza są m.in. przedstawiciele zagranicznych miast partnerskich z Litwy i Węgier. Przybyłych gości zastępcę burmistrza Kiskunhalas Daniela Farkasa wraz z małżonką Eke Farkas, przedstawicielem tamtejszego urzędu Karoly'em Sarkadim, radnych samorządu Rejonu Trockiego Teresę Solovjovą i Segejusa Vor

dodano: 2017-11-08

czytaj całość

Znaczek pocztowy na 725-lecie lokacji Nowego Sącza

8 listopada - w dniu 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza - podczas uroczystej Sesji Rady Miasta zostanie zaprezentowany i wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy z serii "Miasta Polskie". Autor projektu Andrzej Gosik przedstawił na znaczku ratusz i figurę św. Małgorzaty, która w dniu emisji – 8 listopada – zostanie ogłoszona patronką Nowego Sącza.

dodano: 2017-11-03

czytaj całość

Uroczystości z okazji 725. rocznicy lokacji miasta

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak i Przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor serdecznie zapraszają na uroczystości z okazji 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza.

dodano: 2017-11-02

czytaj całość