Niedziela, 01 listopada 2020 Imieniny obchodzą: Seweryn, Wiktoryna
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Urząd Miasta przeprowadzi spis pieców na paliwa stałe

Do 4 tysięcy domostw w Nowym Sączu zapukają Strażnicy Miejscy, którzy przekażą mieszkańcom list od prezydenta miasta Ludomira Handzla oraz sprawdzą, jakiego rodzaju piecem ogrzewany jest dom. Powiedzą także o możliwości pozyskania środków na docieplenie budynków i wymianę źródła ciepła w ramach projektu „Czyste Powietrze”. To akcja, którą koordynuje Wydział Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza.

dodano: 2019-05-17

czytaj całość

Spotkanie z Sądeckim Klubem Piłki Siatkowej „Dunajec”

Członkowie Sądeckiego Klubu Piłki Siatkowej „Dunajec”, Arkadiusz Dylowicz i Łukasz Mężyk, spotkali się z radnymi Rady Miasta Nowego Sącza zasiadającymi w Komisji Sportu i Turystyki. W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Komisji Dawid Dumana, Wiceprzewodniczący Krzysztof Ziaja oraz Janusz Kwiatkowski, Jakub Prokopowicz i Maciej Rogóż.

dodano: 2019-05-17

czytaj całość

Zgłoś swój pomysł do 4. edycji BO Małopolska!

Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna 27 maja realizację 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do dyspozycji Małopolan, na realizację ich pomysłów w 2020 roku, zarząd województwa przeznaczył 12 milionów złotych.

dodano: 2019-05-16

czytaj całość

Prezydent zaprasza do rozmów o Sądeckiej Starówce

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel kontynuuje spotkania z mieszkańcami miasta. Tym razem prezydent zaprasza nowosądeczan, Zarząd Osiedla Stare Miasto, przedsiębiorców oraz radnych Rady Miasta Nowego Sącza do rozmowy o Sądeckiej Starówce. Spotkanie odbędzie się 20 maja o godz. 17:00 w Ratuszu.

dodano: 2019-05-16

czytaj całość

Wandale na budowie schroniska

Dobiegająca końca budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Tłoki w Nowym Sączu, stała się obiektem ataku wandali i złodziei. To oznacza, że oddanie schroniska do użytku prawdopodobnie nie będzie możliwe w zaplanowanym na czerwiec terminie.

dodano: 2019-05-15

czytaj całość

Kamery będą nagrywać wandali

Na pumptracku i na parkingu przy Al. Piłsudskiego (tak zwanym „jojku”) zamontowane zostały kamery do monitoringu CCTV. Obraz LIVE będzie przekazywany drogą radiową do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, będzie obserwowany i rejestrowany w systemie monitorowania na portierni MOSiR.

dodano: 2019-05-14

czytaj całość

Współpraca między Nowym Sączem a Słowacją nabiera tempa

Miasto Nowy Sącz oraz słowacka miejscowość uzdrowiskowa Wyżne Rużbachy będą wspólnie ubiegać się o uzyskanie dofinansowania na zagospodarowanie rekreacyjne terenów zielonych ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

dodano: 2019-05-14

czytaj całość

Analiza finansowa spółki NOVA

W związku z informacją przedstawioną przez Zarząd Spółki Nova, Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zwrócił się z prośbą do Skarbnik Miasta Nowego Sącza o rekomendowanie działań zmierzających do ustabilizowania tej spółki.

dodano: 2019-05-13

czytaj całość

Informacja dotycząca kursowania szynobusu

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Nowym Sączu informuje, że w związku z zakończeniem budowy i otwarciem dla ruchu nowego mostu na rzece Dunajec, od 16 maja 2019 roku szynobus nie będzie kursował. Ostatnim dniem, kiedy będzie można skorzystać z kolejowej komunikacji zastępczej, będzie środa 15 maja 2019 roku.

dodano: 2019-05-13

czytaj całość

Sądeckie Towarzystwo Lotnicze „Orlik” na posiedzeniu Komisji Sportu i Turystyki

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Nowego Sącza z radnymi spotkali się działacze Sądeckiego Towarzystwa Lotniczego „Orlik”: Krzysztof Witek, Tomasz Snajder i Mariusz Buchowicz.

dodano: 2019-05-13

czytaj całość