Czwartek, 01 października 2020 Imieniny obchodzą: Danuta, Remigiusz, Teresa
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Urząd Miasta przeprowadzi spis pieców na paliwa stałe

Do 4 tysięcy domostw w Nowym Sączu zapukają Strażnicy Miejscy, którzy przekażą mieszkańcom list od prezydenta miasta Ludomira Handzla oraz sprawdzą, jakiego rodzaju piecem ogrzewany jest dom. Powiedzą także o możliwości pozyskania środków na docieplenie budynków i wymianę źródła ciepła w ramach projektu „Czyste Powietrze”. To akcja, którą koordynuje Wydział Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza. 
  

- Chcemy zweryfikować bazę danych o piecach na paliwo stałe w Nowym Sączu dlatego, że jest to podstawa wszystkich naszych działań, które podejmujemy w walce ze smogiem – mówi o akcji dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza Grzegorz Tabasz, który informuje także, że podobne akcje prowadzone są w okolicznych gminach, położonych w Kotlinie Sądeckiej. - Chcemy mieć takie informacje, żeby móc wspólnie starać się o to, aby źródła niskiej emisji i zjawiska smogu wyeliminować. 
 

Kontrole będą przeprowadzać Strażnicy Miejscy, którzy przekażą mieszkańcom kontrolowanych domów list od Prezydenta miasta nowego Sącza Ludomira Handzla. 
  


 

 


 

- Mamy sześciu przeszkolonych ludzi, którzy będą odwiedzać nowosądeczan – mówi komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu Ryszard Wasiluk. - Proszę, aby ci właściciele posesji, do których będą docierać, podchodzili do nich ze zrozumieniem. Nie przychodzimy, żeby nakładać mandaty. Chcemy po prostu się zorientować i ustalić, ile w mieście jest pieców na paliwo stałe. Myślę, że spotkamy się z dobrym odbiorem. 

Wcześniej sześciu strażników z Nowego Sącza wzięło udział w szkoleniach z zakresu kontroli palenisk domowych w Krakowie, które zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Celem szkolenia było przygotowanie merytoryczne i praktyczne pracowników do właściwego przeprowadzania kontroli palenisk w indywidualnych gospodarstwach domowych. 
 

Strażnicy Miejscy będą informować o możliwości pozyskania środków na docieplenie budynków i wymianę źródła ciepła w ramach projektu „Czyste Powietrze”.

Osoby zainteresowane projektem mogą zgłaszać się do Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza przy ulicy Szwedzkiej 5 lub umówić się na spotkanie z ekspertami: Zuzanną Mirek, e-mail: zmirek@nowysacz.pl, tel.: 18 446 87 18 i Magdaleną Wolańską, e-mail: mkmak@nowysacz.pl, tel.: 18 448 65 86.
  

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-05-17 11:30:10