Sobota, 19 października 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Ziemowit, Izaak
Szukaj:

Komunikaty Komendy Straży Miejskiej

Apel Komendanta Straży Miejskiej w związku z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami

Apeluję do wszystkich użytkowników dróg, do kierujących i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, do bezwzględnego stosowania się do sygnałów i poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem – policjantów, strażników miejskich - oraz do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym znaków i sygnałów drogowych.

dodano: 2015-10-21

czytaj całość

Strażnicy miejscy udzielili pomocy poszkodowanemu rowerzyście

Strażnicy miejscy patrolujący w piątek 16 października 2015 roku ulice Nowego Sącza, zauważyli na zbiegu ulicy Aleje Wolności i ulicy Morawskiego leżącego rowerzystę. Funkcjonariusze niezwłocznie udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanemu mężczyźnie.

dodano: 2015-10-21

czytaj całość

"Bądź widoczny, bądź bezpieczny" - rozdaliśmy blisko 1000 odblasków

W ramach trwania akcji „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” strażnicy miejscy w 11 szkołach przeprowadzili 38 spotkań, podczas których poruszali szeroko pojętą tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe gadżety – było ich łącznie blisko 1000 sztuk.

dodano: 2015-10-16

czytaj całość

IV miejsce Straży Miejskiej z Nowego Sącza w XIII Turnieju Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych w Przemyślu

Już po raz 13 na początku października w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Przemyślu odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Drużyna Straży Miejskiej z Nowego Sącza zajęła w rozgrywkach bardzo wysokie – IV miejsce.

dodano: 2015-10-05

czytaj całość

Straż Miejska z wizytą w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Nowym Sączu

Prowadzący opowiedzieli o tym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i udzielali dzieciom wskazówek - co mogą zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

dodano: 2015-10-02

czytaj całość

25 lat służby dla Nowego Sącza i mieszkańców

Dnia 11 września 2015 roku odbyły się uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej i 25-lecia istnienia sądeckiej jednostki. Podczas spotkania wiceprezydent Jerzy Gwiżdż wręczył dziewięciu pracownikom Straży Miejskiej w Nowym Sączu awanse zawodowe oraz wyróżnienia za dotychczasową pracę i jako zwierzchnik jednostki złożył im serdeczne życzenia.

dodano: 2015-09-14

czytaj całość

Święto Straży Miejskiej

W dniu 11 września 2015 roku odbędą się uroczystości Święta Straży Miejskiej. Jednocześnie Straż Miejska w Nowym Sączu obchodzi swoje 25 - lecie istnienia. Zapraszamy chętnych mieszkańców Nowego Sącza do wzięcia udziału w uroczystościach.

dodano: 2015-09-09

czytaj całość

Bezpieczna droga do szkoły ze Strażą Miejską

Przez pierwszy tydzień nowego roku szkolnego na przejściach dla pieszych obok nowosądeckich szkół podstawowych i gimnazjalnych zauważyć można patrole Straży Miejskiej.

dodano: 2015-09-04

czytaj całość

Straż Miejska dzieciom – festyn parafialny

Uczestnicy imprezy mieli okazję wysłuchać informacji na temat podstawowych zasad z zakresu bezpieczeństwa oraz zostali poinstruowani o konieczności posiadania odblasków na drodze - zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

dodano: 2015-08-31

czytaj całość

Piknik rodzinny dla mieszkańców Starego Miasta

W sobotę 29 sierpnia, na międzyszkolnym stadionie im. Romana Stramki, odbył się rodzinny piknik dla mieszkańców osiedla Stare Miasto. Uczestników spotkania odwiedził prezydent Ryszard Nowak, sprawujący patronat nad wydarzeniem.

dodano: 2015-08-31

czytaj całość

Straż Miejska zabezpiecza znaleziony niewybuch

W dniu 13 sierpnia 2015 r. w godzinach popołudniowych dyżurny Staży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące odnalezionego niewybuchu.

dodano: 2015-08-14

czytaj całość

Tour de Pologne 2015 w Nowym Sączu

W Nowym Sączu zakończono 4, a zarazem rozpoczęto 5 etap jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich na arenie światowej, czyli 72 edycji Tour de Pologne.

dodano: 2015-08-07

czytaj całość

Ekshumacja szczątków żołnierzy radzieckich

Straż Miejska zabezpieczyła miejsce przeprowadzanej przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowym Sączu ekshumacji pod nadzorem antropolog oraz archeologa z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

dodano: 2015-07-10

czytaj całość

Straż Miejska na Dniu bł. Marceliny Darowskiej w Białym Klasztorze

Na festynie nie zabrakło stoiska Komendy Straży Miejskiej Nowego Sącza, która udzielała informacji na temat bezpiecznego sposobu poruszania się po drodze jak i zachęcała dzieci do posiadania odblasków zapewniających widoczność. Najmłodsi otrzymali odblaski, kolorowanki i kolorowe balony.

dodano: 2015-06-23

czytaj całość

Finał konkursu „Jestem odblaskowy - jestem widoczny” już za nami

Organizatorzy zwrócili uwagę na bardzo wysoki poziom prac plastycznych i złożyli podziękowanie dzieciom i ich opiekunom za zainteresowanie konkursem i jego tematyką. Wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie zostały nagrodzone odblaskami, książeczkami „Akademia malucha na drodze – zasady bezpieczeństwa”, materiałami plastycznymi oraz otrzymały dyplomy

dodano: 2015-06-16

czytaj całość

II miejsce dla Straży Miejskiej z Nowego Sącza

W finale naprzeciw siebie stanęły ekipy SM Miasta Warszawy i SM Miasta Nowego Sącza. Po zaciętym i pełnym emocji meczu SM Miasta Warszawy ostatecznie wygrało i tym samym zdobyła puchar Komendanta Straży Miejskiej Nowego Sącza dla najlepszej drużyny Straży Miejskiej oraz puchar za zajęcie I miejsca w całych rozgrywkach.

dodano: 2015-06-16

czytaj całość

Turniej Piłki Nożnej Straży Miejskich z okazji 25. rocznicy powołania Straży Miejskiej w Nowym Sączu

W sobotę 13 czerwca 2015 roku pod Honorowym Patronatem, który objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak, na boisku „KS Helena” przy ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej Straży Miejskich z okazji 25. rocznicy powołania Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

dodano: 2015-06-10

czytaj całość

„Jestem odblaskowy – jestem widoczny” – dziękujemy za nadesłane prace!

Miło nam poinformować, że do konkursu plastycznego adresowanego do dzieci z przedszkoli publicznych i niepublicznych miasta Nowego Sącza do dnia 20 maja 2015 roku wpłynęło 40 plac plastycznych z 29 przedszkoli. Jury będzie miało bardzo trudne zadanie aby wyłonić laureatów z tak dużej ilości pięknych prac.

dodano: 2015-05-27

czytaj całość

Komendant Straży Miejskiej czytał bajkę przedszkolakom

22 maja 2015 roku w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, Adam Kaufman - komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu odwiedził przedszkolaków. Pan komendant przeczytał dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Nowym Sączu bajkę Urszuli Kozłowskiej „Akademia malucha na drodze – zasady bezpieczeństwa” oraz wiersze Juliana Tuwima „Kotek” i „Okulary”.

dodano: 2015-05-22

czytaj całość

Pocisk z okresu II wojny światowej na osiedlu Helena

Komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchu (niewypału) i poinformowaniu o znalezisku odpowiednich służb, które zabezpieczą teren.

dodano: 2015-05-19

czytaj całość