Sobota, 26 września 2020 Imieniny obchodzą: Kosma, Damian
Szukaj:

Na czasie

Pracownicze Plany Kapitałowe – zaproszenie na konferencję

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Polski Fundusz Rozwoju, w związku z wejściem w życie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych, zapraszają na konferencję na temat funkcjonowania i wdrożenia PPK – dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności dla wszystkich zatrudnionych.

dodano: 2019-05-17

czytaj całość

Komunikat dla Przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w placówkach handlowych i gastronomicznych

Urząd Miasta Nowego Sącza przypomina Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku dokonania opłaty II raty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w 2019 roku w terminie do dnia 31 maja 2019 r.

dodano: 2019-05-15

czytaj całość

Małopolska Nagroda Gospodarcza 2019 - zgłaszanie kandydatur do 23 sierpnia br.

Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza przedsiębiorców, instytucje oraz organizacje gospodarcze do zgłaszania kandydatur do Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2019.

dodano: 2019-05-07

czytaj całość

Obowiązek przestrzegania zapisów uchwały antysmogowej – WAŻNA INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Zgodnie z tzw. uchwałą antysmogową przyjętą przez Sejmik Województwa Małopolskiego, od 1 lipca 2017 roku obowiązuje zakaz eksploatacji nowych instalacji spalania paliw stałych o parametrach emisji gorszych niż wyznaczone w unijnym rozporządzeniu w sprawie ekoprojektu (Uchwała nr XXXII/452/17 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017r.). Obowiązuje również zakaz spalania węgla o udziale frakcji 0-3 mm powyżej 15% oraz biomasy o wilgotności powyżej 20%.

dodano: 2019-04-23

czytaj całość

Więcej dotacji dla MŚP

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania dla przedsiębiorców zainteresowanych wdrożeniem wyników prac badawczo-rozwojowych, wynalazków oraz wzorów użytkowych. Zamiast 111 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 do firm trafi aż 142 mln zł. Zwiększenie środków o 31 mln zł pozwoli na wsparcie dodatkowych 11 ciekawych projektów.

dodano: 2019-04-03

czytaj całość

Webinarium - "Inwestujesz? Dostajesz zwolnienie podatkowe"

Uwaga przedsiębiorco! Jeżeli nie uczestniczyłeś w spotkaniu „Polska Strefa Inwestycji”, które odbyło się 15 marca br. w Nowym Sączu, możesz uzyskać pełne informacje o zwolnieniach z podatku CIT lub PIT na nowe inwestycje bez wychodzenia z biura - on-line.

dodano: 2019-03-28

czytaj całość

Nabór wniosków do konkursu w ramach działania Badania na rynek

W imieniu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszamy do udziału w konkursie "Badania na rynek – miasta średnie”.

dodano: 2019-03-28

czytaj całość

Przedsiębiorco, sprawdź czy nie masz nadpłaty!

Ponad 33 tys. płatników z regionu ma nadpłaty na swoich kontach w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W całym kraju to aż ponad 1,6 mln przedsiębiorców. Ci aktywni mogą pomniejszyć swoje kolejne płatności, nieaktywni mają 5 lat na wystąpienie o zwrot nadpłaconych składek. Potem się przedawnią. Warto zatem sprawdzić, jak wygląda nasze konto po zakończeniu działalności.

dodano: 2019-03-27

czytaj całość

Polska Strefa Inwestycji – spotkanie dla przedsiębiorców

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. zapraszają przedsiębiorców na spotkanie informacyjne dotyczące nowych zasad udzielania wsparcia w podejmowaniu inwestycji w Polskiej Strefie Inwestycji (dawnej Specjalnej Strefie Ekonomicznej).

dodano: 2019-03-06

czytaj całość

UWAGA! Odwołane spotkanie informacyjne „Rozwój firmy z Funduszami Europejskimi – oferta funduszy pożyczkowych dla przedsiębiorców”

Z przyczyn niezależnych od organizatora spotkanie informacyjne pn. "Rozwój firmy z Funduszami Europejskimi – oferta funduszy pożyczkowych dla przedsiębiorców” zaplanowane w Nowym Sączu w dniu 6 marca br. zostało odwołane.

dodano: 2019-03-04

czytaj całość