Niedziela, 07 czerwca 2020 Imieniny obchodzą: Robert, Wiesław, Jarosław
Szukaj:

Na czasie

Komunikat dla Przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w placówkach handlowych i gastronomicznych

Urząd Miasta Nowego Sącza przypomina Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, że do dnia 31 stycznia 2019 r. należy złożyć w tut. Urzędzie w Wydziale Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej (Rynek 22) pisemne oświadczenie o wartości sprzedaży (brutto) poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w roku poprzednim oraz dokonać opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w 2019 roku.

dodano: 2019-01-03

czytaj całość

Sprawdź, jak skorzystać z małego ZUS

Dobra wiadomość dla właścicieli małych firm. Od 1 stycznia 2019 r. będą mogli opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne. To tzw. mały ZUS dla małych firm. Składki będą obliczane od kwoty ustalonej proporcjonalnie do przychodu. Tę ulgę będzie można stosować także po skorzystaniu z ulgi na start i preferencyjnych składek, które wynoszą 30% minimalnego wynagrodzenia. Trzeba się jednak śpieszyć. Na złożenie wniosku jest 7 dni, licząc od 1 stycznia 2019 roku.

dodano: 2018-12-31

czytaj całość

Aktywizacja społeczna - zapraszamy do udziału w bezpłatnych projektach

Fundacja Collegium Progressus zaprasza do udziału w projektach pn. „Będę pracować edycja 2” oraz „Przygotowani do pracy - wykwalifikowani i kompetentni mieszkańcy subregionu sądeckiego”. Projekty skierowane są do osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy należących co najmniej do jednej z grup: osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach, osoby w wieku 50+, kobiety.

dodano: 2018-12-13

czytaj całość

Prezydent podpisał Pakiet MŚP

Pakiet MŚP to kolejne po 100 zmianach dla firm i Konstytucji Biznesu przepisy przyjazne dla biznesu, które podpisał prezydent Andrzej Duda.

dodano: 2018-12-05

czytaj całość

Nabór na bezpłatne targi turystyczne w 2019 roku

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza małe i średnie przedsiębiorstwa działające w branży turystycznej na terenie Małopolski do udziału w targach krajowych i zagranicznych realizowanych w 2019 roku w ramach projektu pn. „Promocja oferty gospodarczej branż przemysłu czasu wolnego oraz wsparcie małopolskich MŚP w ekspansji na rynki zewnętrzne”.

dodano: 2018-11-28

czytaj całość

Sukcesja firm - praktyczny poradnik

W niedzielę 25 listopada br. wchodzi w życie ustawa o sukcesji firm jednoosobowych. Przedstawiamy Państwu praktyczny przewodnik na ten temat przygotowany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

dodano: 2018-11-19

czytaj całość

Przedsiębiorczość w teorii i praktyce

Urząd Miasta Nowego Sącza przy współpracy z Sądeckim Urzędem Pracy w Nowym Sączu po raz kolejny włączył się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce, mającego na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

dodano: 2018-11-14

czytaj całość

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Nowym Sączu - zapraszamy na cykl wydarzeń

Już w najbliższy poniedziałek (12 listopada) w całej Małopolsce startuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Wśród licznych wydarzeń, które odbędą się również w Nowym Sączu, nie zabraknie inspirujących wykładów, warsztatów i prelekcji.

dodano: 2018-11-08

czytaj całość

E-akta - mniej obowiązków dla przedsiębiorców i większe bezpieczeństwo dla pracowników

Skrócenie obowiązku przechowywania akt pracowniczych z 50 do 10 lat, możliwość prowadzenia dokumentacji pracowniczej w postaci elektronicznej, zamiast papierowej oraz domyślne przekazywanie pensji na konto bankowe pracownika – przewiduje ustawa dotycząca elektronizacji i krótszego okresu przechowywania akt pracowniczych (tzw. e-akta pracownicze), która wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r. To część pakietu #100ZmianDlaFirm.

dodano: 2018-10-11

czytaj całość

Działalność nierejestrowa w pigułce - broszura informacyjna

Kto może prowadzić działalność nierejestrową? Jakie obowiązki ma osoba prowadząca taką działalność? Jak wystawiać rachunki i faktury? Jak rozliczany jest podatek dochodowy? Co z ZUS-em i Vat-em? Jakie są uprawnienia konsumentów? Odpowiedzi na te pytania oraz przykłady, które uwzględniają praktyczne doświadczenia z pierwszych miesięcy funkcjonowania tej instytucji, znajdziecie Państwo w broszurze przygotowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

dodano: 2018-10-10

czytaj całość