Niedziela, 07 czerwca 2020 Imieniny obchodzą: Robert, Wiesław, Jarosław
Szukaj:

Na czasie

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu od 5 października br.

Od dnia 5 października br. w punktach handlowych w Nowym Sączu prowadzących sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem sprzedaży (sklepy) obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży napojów alkoholowych od godziny 22.00 do 6.00.

dodano: 2018-10-03

czytaj całość

Przyjdź na bezpłatne spotkanie informacyjne z ekspertami NCBR w Nowym Sączu!

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie, podczas którego będzie można dowiedzieć się jak uzyskać dofinansowanie na rozwój firmy! Spotkanie odbędzie się 10 października br. w Nowosądeckim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

dodano: 2018-10-02

czytaj całość

"Badania na rynek" - IV runda naboru do 31 października br.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zachęcają mikro-, małych lub średnich przedsiębiorców do składania wniosków w 2. edycji konkursu dedykowanego w ramach Pakietu dla średnich miast w ramach działania 3.2 Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R, Poddziałanie 3.2.1 Badania na rynek.

dodano: 2018-09-28

czytaj całość

Zapraszamy na PAIH EXPO 2018 - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą

Zapraszamy na PAIH EXPO 2018 - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą, które odbędzie się 25 października 2018 roku na PGE Narodowy w Warszawie. Wydarzenie, organizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, kierowane jest do polskich małych i średnich firm, które planują lub już działają za granicą.

dodano: 2018-09-28

czytaj całość

Trwa rekrutacja do trzeciej edycji Programu #StartUP Małopolska

Program akceleracji #StartUP Małopolska jest skierowany do startupowców, małych i średnich przedsiębiorców z terenu Małopolski, którzy chcą rozwijać swój biznes. Dzięki udziałowi w programie mają okazję zdobyć nowe kompetencje i umiejętności, dzięki którym rozwiną swoje firmy, udostępnią nowe produkty i usługi oraz wprowadzą je na nowe rynki.

dodano: 2018-09-28

czytaj całość

Komunikat dla Przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w placówkach handlowych i gastronomicznych

Urząd Miasta Nowego Sącza, przypomina Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku dokonania opłaty III raty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w 2018 roku, w terminie do dnia 30 września 2018 r.

dodano: 2018-09-20

czytaj całość

Wsparcie nowej inwestycji - zwolnienie z podatku dochodowego

Informujemy, że w minioną środę (5 września br.) weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji, które jest aktem wykonawczym do Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji.

dodano: 2018-09-07

czytaj całość

Dziedziczenie jednoosobowej działalności gospodarczej - nowe regulacje

Parlament zakończył prace nad ustawą o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Nowe przepisy wychodzą naprzeciw potrzebom tzw. firm jednoosobowych, które stanowią ogromną większość polskich przedsiębiorstw. Dzięki tym rozwiązaniom, w przypadku śmierci przedsiębiorcy, jego firma będzie mogła zachować operacyjną ciągłość działania.

dodano: 2018-07-10

czytaj całość

Przedsiębiorco! Zdobądź dotację i bądź eko!

Chcesz zainwestować w ekologiczne rozwiązania w Twojej firmie? Zamierzasz zwiększyć efektywność energetyczną przedsiębiorstwa? Teraz masz szansę zrealizować swoje plany, a na ich realizację otrzymać dofinansowanie z RPO. Do 28 sierpnia br. potrwa nabór wniosków w ramach nowego konkursu, który pozwoli małopolskim firmom być bardziej eko.

dodano: 2018-07-05

czytaj całość

"Mały ZUS" - dobre zmiany dla małych przedsiębiorców

1,5 mld zł w 2019 roku – to spodziewane korzyści dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych, związane z wejściem w życie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę. Projekt ustawy przyjęła już Rada Ministrów. Nowe regulacje mają obowiązywać już o

dodano: 2018-06-29

czytaj całość