Wtorek, 02 czerwca 2020 Imieniny obchodzą: Piotr, Marianna, Erazm
Szukaj:

Na czasie

Spotkanie dot. obowiązku składania JPK_VAT - ZAPRASZAMY

Zapraszamy na spotkanie organizowane przez Izbę Administracji Skarbowej w Krakowie, które będzie dotyczyło objęciem mikroprzedsiębiorców nowym obowiązkiem składania elektronicznych plików JPK_VAT.

dodano: 2018-02-07

czytaj całość

Przypominamy przedsiębiorcom o obowiązku prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT

Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy podatnicy VAT mają obowiązek wysyłania do systemu Ministerstwa Finansów JPK_VAT (Jednolitego Pliku Kontrolnego) czyli ewidencji zakupu i sprzedaży VAT.

dodano: 2018-01-26

czytaj całość

Przetarg na sprzedaż terenu inwestycyjnego przy ul. Tarnowskiej

Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości w Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbędzie się w dniu 14 marca 2018 roku o godz. 10.30 w sali nr 15 - Rynek 1.

dodano: 2018-01-05

czytaj całość

Komunikat dla Przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w placówkach handlowych i gastronomicznych

Urząd Miasta Nowego Sącza przypomina Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych na podstawie zezwolenia wydanego przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza, że termin składania oświadczeń i dokonywania opłaty za korzystanie z zezwolenia upływa 31 stycznia 2018 roku.

dodano: 2018-01-03

czytaj całość

Nowy Sącz ze złotą gwiazdą

Nowy Sącz po raz kolejny znalazł się w gronie najatrakcyjniejszych inwestycyjnie powiatów oraz gmin miejskich w województwie małopolskim w raporcie pn. „Atrakcyjność inwestycyjna regionów 2017”, który powstał na zamówienie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

dodano: 2017-12-28

czytaj całość

Relacja z gali podsumowującej X edycję konkursu "Przedsiębiorca 2017 - Mój Sposób na Biznes”

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania miesięcznika „Sądecki Rynek Pracy”, w którym zapoznacie się Państwo z relacją z gali podsumowującej X jubileuszową edycję konkursu „Przedsiębiorca 2017 - Mój Sposób na Biznes” oraz z laureatami w kategoriach: Przedsiębiorca Roku, Debiut w Biznesie oraz Solidny Partner SUP.

dodano: 2017-11-29

czytaj całość

Rząd przyjął Konstytucję Biznesu. Ułatwienia dla przedsiębiorców

Rada Ministrów przyjęła proprzedsiębiorcze rozwiązania w pakiecie Konstytucji Biznesu, a wśród nich m.in.: 6 miesięcy bez składek na ubezpieczenia społeczne dla początkujących przedsiębiorców, działalność o niewielkich przychodach bez konieczności rejestracji firmy, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

dodano: 2017-11-15

czytaj całość

"Lekcje przedsiębiorczości" dla uczniów sądeckich szkół

Młodzież z sądeckich szkół ponadgimnazjalnych po raz kolejny uczestniczyła w „Lekcjach przedsiębiorczości” organizowanych przez Urząd Miasta Nowego Sącza w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Te cykliczne spotkania, które odbywają się w Wydziale Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych, to wykłady, prezentacje, ale także praktyka, dzięki którym uczniowie dowiadują się jak założyć i prowadzić firmę i przede wszystkim jak być przedsiębiorczym.

dodano: 2017-11-15

czytaj całość

Rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W Małopolsce, a zarazem w Nowym Sączu, rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2017, w ramach którego zaplanowano ponad dwieście wydarzeń w 17 miastach i miasteczkach regionu, organizowanych przez 40 instytucji partnerskich.

dodano: 2017-11-13

czytaj całość

Wrześniowe wydanie miesięcznika "Sądecki Rynek Pracy"

W aktualnym numerze znajdą Państwo między innymi relację z obrad Kapituły konkursu „Przedsiębiorca 2017 - Mój Sposób na Biznes”, która wyłoniła zwycięzcę X jubileuszowej edycji konkursu. Rozstrzygnięcie i prezentacja laureatów nastąpi już 15 listopada br. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

dodano: 2017-10-27

czytaj całość