Poniedziałek, 30 listopada 2020 Imieniny obchodzą: Andrzej, Konstantyn, Maura
Szukaj:

Kategoria: Obwodnica Północna i inne inwestycje drogowe

Obwodnica Północna: jest więcej pieniędzy, trwa betonowanie estakady

W minionym tygodniu prezydent Ryszard Nowak otrzymał bardzo dobrą dla miasta informację o przyznaniu dodatkowych 15 mln złotych z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, na realizację tej największej od wielu lat i najbardziej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem. Obecnie trwa betonowanie pierwszego segmentu estakady.
 


- Po rozstrzygnięciu przetargu na Obwodnicę Północną od razu złożyliśmy wniosek do ministerstwa o zwiększenie pozyskanego dofinansowania - mówi prezydent Ryszard Nowak. - Już wtedy zapewniono nas, że jeśli pojawią się rezerwy, to resort przekaże nam więcej środków. I tak się stało. To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich. Prace przebiegają zgodnie z planem. Dla mnie najważniejsze
jest aby jeszcze w tym roku uruchomić most na rzece Łubince. Otworzymy wtedy ulicę Tarnowską i ruch, który jest uciążliwy w innych częściach miasta zostanie rozładowany.

 

Aktualnie na terenie inwestycji Obwodnica Północna z mostem na Dunajcu rozpoczęły się prace związane z betonowaniem górnej płyty pierwszego segmentu estakady. Jest to pierwszy z piętnastu segmentów o długości 28 metrów i wadze ponad 1000 ton. Już w przyszłym tygodniu nastąpi nasuwanie zabetonowanego i sprężonego elementu estakady na przygotowane podpory.
 

 

Autor: - Dodano: 2014-09-25 14:24:51