Sobota, 19 października 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Ziemowit, Izaak
Szukaj:

Kategoria: Pozostałe komunikaty

Informacja o realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego pt.: „Profilaktyka w chorobach tarczycy- wczesne rozpoznanie choroby gwarancją skutecznego leczenia, dla określonej grupy osób”

Prezydent Miasta Nowego Sącza powierza do realizacji w ramach profilaktyki onkologicznej zadanie z zakresu zdrowia publicznego pt.: „Profilaktyka w chorobach tarczycy- wczesne rozpoznanie choroby gwarancją skutecznego leczenia, dla określonej grupy osób”

Zadanie realizowane jest w okresie kwiecień- grudzień 2019 r, obejmuje obszar: Promocja zdrowia, profilaktyka chorób.

Zadanie kierowane jest do kobiet bez ograniczeń wiekowych, w szczególności do kobiet w wieku prokreacyjnym 25+ oraz wchodzących w okres menopauzy (najbardziej zagrożonych występowaniem chorób tarczycy w tym raka).

Zadanie będzie realizowane dwuetapowo:

  • Zapisy na badania TSH i USG tarczycy będą przyjmowane 03 i 04 czerwca br. oraz 21-22 października br.
  • Przeprowadzenie badań biopsji (wg potrzeb beneficjentek) czerwiec-lipiec oraz listopad br.
  • Zapisy: tel. 509 457 937, liczba miejsc jest ograniczona.  

Celem realizacji zadania jest rozpowszechnianie profilaktyki pierwotnej dot. chorób tarczycy czyli zapobieganie ryzyku wystąpienia choroby poprzez promocję zdrowego stylu życia (tj. organizacja ćwiczeń fizycznych i spotkań nt. aktywności fizycznej, prawidłowego odżywiania, zapobieganie otyłości, czynnikom ryzyka gdzie nieleczone choroby tarczycy mogą być przyczyną kłopotów z planowaniem poczęć, przyczyną poronień, przedwczesnych porodów oraz źródłem wad wrodzonych płodu.)
oraz profilaktyki wtórnej poprzez zorganizowanie badań profilaktycznych TSH i USG tarczycy w tym: konsultacji z lekarzami: endokrynologami, onkologami.

W ramach działań promocyjno-edukacyjnych zapewnia się dodatkowo stoiska informacyjno-edukacyjne dla kobiet (ulotki, materiały informacyjne, porady, zapisy na badania tarczycy) w tym w ramach planowanego do organizacji „Marszu Różowej Wstążki” oraz w ramach planowanego spotkania Małgorzat w lipcu 2019 r.  

W ramach działań szkoleniowych i konferencyjnych planuje się prelekcje w WSZ oraz w Sali ZNP dotyczące profilaktyki chorób tarczycy, spotkania z grupami kobiet w Zarządach Osiedli pn.:„Dowiedz się i zapobiegaj”

Zadanie powierzono do realizacji Stowarzyszeniu Sądeckie Forum Kobiet w Nowym Sączu we współpracy ze  specjalistycznymi gabinetami NZOZ Diagmed Sp. z o.o., MEDYK w Nowym Sączu, CM BATOREGO w Nowym Sączu lub Szpitalem Specjalistycznym w Nowym Sączu.  

(Osoba upoważniona do składania wyjaśnień dotyczących realizacji umowy  Pani Prezes Teresa Pazgan tel. 509 457 937)

Informacje dodatkowe:

Źródło: centrumprasowe.pap.pl
 

Autor: Magdalena Krzebiot Dodano: 2019-04-24 14:53:41