Czwartek, 04 czerwca 2020 Imieniny obchodzą: Franciszek, Kwiryn, Dacjan
Szukaj:

Kategoria: Pumpctrack - nowosądecki tor rowerowy

Wielokrotny mistrz Polski w BMX racing testuje pumptrack!

Prezydent Ryszard Nowak, podczas wizyty na terenie budowanego toru typu pumptrack, obserwował jeden z pierwszych przejazdów testowych w wykonaniu, wielokrotnego mistrza Polski w kategorii BMX racing, Bartosza Giemzy.

 
- Przedsięwzięcie naprawdę robi wrażenie i cieszy fakt, że będzie to kompleks sportowy nie tylko dla posiadaczy rowerów, rolek czy hulajnog, ale także dla amatorów gry w piłkę siatkową czy osób wykonujących ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem masy własnego ciała -
mówi Ryszard Nowak. Prezydent dodaje, że dla tych ostatnich w planach jest budowa street workout parku, który znajdzie swoje miejsce w powstającym kompleksie przy Al. Piłsudskiego. 
 

 

***

Street Workout (ang. street – ulica, workout – trening) - jest to rodzaj ćwiczeń kalistenicznych na świeżym powietrzu, wykonywanych z użyciem elementów tzw. „małej architektury”. 
Obecnie w Polsce powstaje coraz więcej specjalnie do tego celu przystosowanych parków, wyposażonych w drążki rozmieszczone na różnych wysokościach, poręcze, lub drabinki. Jest to świetny sposób na wzmocnienie kondycji, poprawę sylwetki, oraz znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu (źródło: www.workout-polska.pl).

Autor: - Dodano: 2015-08-26 16:51:01