Czwartek, 01 października 2020 Imieniny obchodzą: Danuta, Remigiusz, Teresa
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Powiatowy Dzień Strażaka. Uroczysty apel i podziękowania od władz miasta

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel uczestniczył w uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka, który obchodzony każdego roku w maju, jest czasem podziękowania za codzienny trud bezwarunkowej pomocy drugiemu człowiekowi. Uroczystości odbyły się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Witosa w Nowym Sączu.
 


 

- Drodzy strażacy! Jak bardzo jesteście szanowani i cenieni przez Polaków, doskonale wszyscy wiemy. Czuję się w obowiązku, aby w tym dniu, w imieniu mieszkańców Nowego Sącza, powiedzieć jedno: dziękuję za waszą służbę – mówił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka były okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie i odznak resortowych. Wręczał je Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Bębenek.
 

W uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, które w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia, przyznano Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz Zarządowi Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Sączu Odznakę Honorową PCK IV stopnia. Jest to wyróżnienie dla wszystkich tych strażaków, którzy oddają honorowo krew.
 

W uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka wzięli udział parlamentarzyści, władze powiatowe, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz delegacje  i samorządowe służb mundurowych.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-05-18 16:57:27