Piątek, 28 lutego 2020 Imieniny obchodzą: Roman, Makary, Oswald
Szukaj:

Wydarzenia

Kończy się XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka spotkała się w Filii Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu na Osiedlu Gorzków - Wojska Polskiego z dziećmi oraz bajkową postacią – Elmerem, który jest sympatycznym słoniem w kratkę, bohaterem książek Davida McKee. W ten sposób zakończył się w Nowym Sączu cykl spotkań dla dzieci w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

dodano: 2019-05-15

czytaj całość

Harcerze seniorzy uczcili pamięć pomordowanych sądeczan

Krąg Seniora ZHP „Szumiący Bór” z sądeckiego hufca harcerzy, po raz kolejny uczcił pamięć sądeczan, którzy zginęli z rąk Niemców podczas II wojny światowej. Uroczystość objęta Patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, która odbyła się na Starym Cmentarzu, przypomniała zarówno o zabitych mieszkańcach, jak i o jesionach, symbolizujących dwanaście miejsc kaźni sądeczan w 1948 roku.

dodano: 2019-05-15

czytaj całość

Straż Miejska kontroluje paleniska

W porozumieniu z Wydziałem Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza, Straż Miejska przeprowadzi ok. 4 tysięcy kontroli z palenisk uwagi na rodzaj stosowanego ogrzewania. Będą to działania podjęte w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, w trakcie których funkcjonariusze uzyskają informacje na temat rodzaju ogrzewania stosowanego w domach.

dodano: 2019-05-14

czytaj całość

16 maja startuje I Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet - Nowy Sącz Szubryt CUP

W dniach 16-18 maja w Nowym Sączu odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet - Nowy Sącz Szubryt CUP, w którym wezmą udział cztery zespoły z czterech kontynentów. 13 maja w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, z udziałem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, zastępcy prezydenta Artura Bochenka oraz organizatorów i siatkarek, odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu turniejowi.

dodano: 2019-05-13

czytaj całość

Jan Karski i Zbigniew Ryś. Monodram i promocja książki

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na dwa wydarzenia poświęcone dwóm wybitnym postaciom: emisariuszowi Janowi Karskiemu oraz sądeckiemu kurierowi Zbigniewowi Rysiowi - monodram i promocję książki.

dodano: 2019-05-13

czytaj całość

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: kulinaria i spotkanie z Michałem Rusinkiem

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania organizowane w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek: „Lachowskie smaki - gawęda o kuchni regionalnej” oraz spotkanie z pisarzem i literaturoznawcą Michałem Rusinkiem. Wstęp na obydwa wydarzenia bezpłatny.

dodano: 2019-05-13

czytaj całość

Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu 2019 z Youngtimer Nowy Sącz

Zabytkowe, klasyczne i unikatowe pojazdy można było zobaczyć w niedzielę 12 maja na nowosądeckim Rynku, a to znaczy, że Grupa Youngtimer Nowy Sącz rozpoczęła tegoroczny sezon. Imprezę otworzył Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

dodano: 2019-05-13

czytaj całość

Nieobecni na lekcjach historii - podsumowanie konkursu

Ponad 500 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz środowisk polonijnych na świecie wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii".Organizatorem konkursu, który odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy ipatronatem edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej, jest Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Nowym Sączu.

dodano: 2019-05-13

czytaj całość

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Osiedla Zawada

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel kontynuuje spotkania z mieszkańcami nowosądeckich osiedli. 10 maja w Szkole Podstawowej nr 16 im. Orląt Lwowskich w Nowym Sączu odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Zawada, którzy przybyli na spotkanie z prezydentem, jego zastępcą Arturem Bochenkiem oraz dyrektorami wydziałów Urzędu Miasta Nowego Sącza.

dodano: 2019-05-10

czytaj całość

Nowy Sącz odwiedził generał zakonu jezuitów

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel uczestniczył w spotkaniu z ojcem Arturo Sosa Abascal SJ, generalnym przełożonym zakonu jezuitów, nazywany "Czarnym Papieżem". Generał przebywa w Polsce od 6 maja i w trakcie wizyty w naszym kraju odwiedził również Jezuickie Centrum Edukacji w Nowym Sączu, gdzie spotkał się ze społecznością szkoły oraz zaproszonymi gośćmi.

dodano: 2019-05-10

czytaj całość