Strona dla każdego

Screenshot of wikipedia.org

W niektórych domach, do tej pory można spotkać wielkie tomy encyklopedii, które jeszcze do niedawna stanowiły najważniejsze źródło informacji. Teraz grube księgi zostały zastąpione przez stronę – wikipedia.org – do której mamy dostęp z każdego miejsca. W każdej chwili możemy sprawdzić interesujące nas wydarzenie czy też hasło.

Wikipedia – czyli internetowa encyklopedia, daje także możliwość sprawdzania wydarzeń z konkretnego dnia. Co więcej w artykułach pojawiają się także przypisy, na podstawie których zostały zredagowane konkretne hasła. Dzięki temu możemy też poszerzyć wiedzę na temat interesującego nas zagadnienia.

Ponadto strona ta ma kluczową przewagę nad tradycyjnymi encyklopediami – wystarczy, że słowo którego szukamy wpiszemy w wyszukiwarkę i pojawią nam się wyniki do tego słowa i nawet jeżeli pomylimy się w pisowni, zostanie to skorygowane. W tradycyjnych księgach trzeba przerzucać setki stron, aby znaleźć formę w jakiej zostało do nich wpisane konkretne słowo, a w dzisiejszych czasach wiadomo – im szybciej znajdziemy to czego szukamy – tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *